Przewodowo – parafia św. Rocha

DSC_9693 Parafialne Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Parafii św. Rocha w Przewodowie skupia 9 rodzin, których członkowie biorą czynny udział w życiu Kościoła i parafii. Spotykamy się w zależności od potrzeb, najczęściej  raz w miesiącu, by wspólnie modlić się i podejmować różnego rodzaju przedsięwzięcia.
W Wielkim Poście organizujemy Drogę Krzyżową na zewnątrz kościoła dla całej parafii. Co roku zajmujemy się ubieraniem Grobu Pańskiego, a w Wielką Sobotę jednoczymy się w modlitwie na Adoracji Najświętszego Sakramentu. Od wielu lat zajmujemy się dekoracją świątyni na Boże Narodzenie. Własnoręcznie wykonane ozdoby i bombki choinkowe zdobią nasz kościół. Oprócz tego podejmujemy wiele innych podobnych inicjatyw, np. organizacja pielgrzymki do Św. Lipki, wykonanie i sprzedaż palm wielkanocnych, udział i pomoc w organizacji Marszu dla Życia i Rodziny, itp.
Co roku w październiku spotykamy się, aby wspólnie rozważać tajemnice różańca i modlić się do Naszej Matki. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca gromadzimy się na adoracji Najświętszego Sakramentu.
Rodziny z naszego koło parafialnego nie tylko w pełni akceptują naukę Kościoła o Małżeństwie i Rodzinie, ale również żyją nią na co dzień.

Adres do korespondencji:

Koło Parafialne SRK DP w Przewodowie
Prezes Agnieszka Zadrożna
Kozłówka
06-126 Gzy