Gąbin – parafia św. Mikołaja

Kalisz-Zamek w Goı‚uchowie-Termy UniejĂłw. 117

Parafia pw. św. Mikołaja, Gąbin
ul. Warszawska 4
09-530 Gąbin
tel. kom. 606-624-909

Asystent kościelny: ks. Andrzej Feliks Świderski

Prezes – Anna Lendzion

Wiceprezes ds. programowych i organizacyjnych-Maria Lewandowska

Skarbnik – Tadeusz Grąkiewicz

Sekretarz – Agnieszka Pietruk

Rzecznik informacji – Danuta Kłobukowska

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Mikołaja w Gąbinie istnieje od 1990r. Obecnie liczy 24 członków.
Od początku swej działalności staramy się przede wszystkim nieść pomoc potrzebującym, szczególnie dzieciom i młodzieży. Od ponad 20 lat organizujemy akcję „I TY możesz zostać Świętym Mikołajem”. Za pieniądze pozyskane od ofiarodawców przygotowujemy paczki (120 – 150 szt.) dla dzieci pochodzących z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
Przed świętami Bożego Narodzenia organizujemy zbiórkę artykułów spożywczych w największych gąbińskich sklepach. Z zebranych produktów przygotowujemy paczki dla najuboższych rodzin. W akcji wspierają nas harcerze i młodzież szkolna.
Od wielu lat organizujemy wieczór andrzejkowy dla osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie. Impreza ta cieszy się coraz większym powodzeniem – w pierwszym wieczorze uczestniczyło ok.50 osób, a w ostatnim ok.140.
Z inicjatywy członków stowarzyszenia powstał Klub Seniora, który spotyka się raz w miesiącu w świetlicy parafialnej.
W tym roku już po raz 18 zorganizowaliśmy Charytatywny Bal Karnawałowy. Dochód z balu za każdym razem przeznaczamy na wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży z rodzin niewydolnych finansowo.
Dbając o tradycje, od roku 1995, przygotowujemy w Niedzielę Palmową konkurs palm. Opracowujemy regulaminy oraz fundujemy nagrody – albumy, dewocjonalia, filmy i drobne upominki dla wszystkich uczestników.
Jesteśmy również gospodarzami Wieczoru Kultury Chrześcijańskiej. Zapraszamy schole i zespoły muzyczne działające w parafiach naszej diecezji. Gościliśmy również takich wykonawców jak: Magda Anioł, zespoły Kadosz, Mocni w Duchu, Bosco Band, zespoły Seminarium Duchownego w Płocku Fratres i Hodos. Ponadto organizujemy wieczory poświęcone św. Janowi Pawłowi II.
W ramach rozwoju duchowego czynnie uczestniczymy w oprawach Mszy św., przygotowujemy rozważania Drogi Krzyżowej ulicami miasta oraz tajemnic różańcowych podczas październikowych nabożeństw.
Organizujemy także wyjazdy dla członków i sympatyków SRK szlakiem Sanktuariów Maryjnych.