Diecezjalny Dzień Dziecka w Płocku,

 

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej realizuje projekt dofinansowany w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnika Rządu do spraw Polityki Demograficznej – Po pierwsze Rodzina! W dn. 31 maja w jego ramach zorganizowano w ogrodzie przy domu Biskupów Płockich Dzień Dziecka.

 

 

 

 

 

Z okazji Dnia Dziecka bp Szymon Stułkowski zaprosił dzieci na modlitwę do katedry, a potem do ogrodu swego domu do udziału w licznych atrakcjach. Wydarzenie to odbyło się w ramach II Diecezjalnego Święta Rodziny, inicjowanego przez nasze Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej.

Najpierw dzieci wzięły udział w nabożeństwie w katedrze, przygotowanym przez Wspólnotę Baranki, z udziałem Pasterza Kościoła płockiego. Następnie wszyscy uczestnicy tego spotkania: dzieci, ale także ich rodzice, babcie, dziadkowie, nauczyciele i opiekunowie, przeszli do pobliskiego ogrodu, gdzie przy Domu Biskupów Płockich, czekały atrakcje i zabawy przygotowane przez animatorów oraz członków SRKDP.

Po Marszu dla Życia i Rodziny w Płocku wydarzenie stanowiło drugą część Diecezjalnego Święta Rodziny.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Płocka i okolic  oraz dzieci z rodzicami należące do Wspólnoty Baranki, związanej z wczesną Komunią św. W trwającym około 2,5 godziny spotkaniu wzięło udział około 300 osób.