XVI Piesza Pielgrzymka do relikwii św. Joanny Beretty Molli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 23 kwietnia 2022 r., w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego, na kilka dni przed liturgicznym wspomnieniem św. Joanny Beretty Molli, z płockiej Stanisławówki do Imielnicy przeszła XVI Piesza Pielgrzymka do relikwii św. Joanny Beretty Molli, włoskiej lekarki, matki, patronki życia, narzeczonych, małżonków i rodzin. 

Podczas pielgrzymowania pątnicy zanosili prośby nie tylko własne, ale i rodzin z całej diecezji. Modlono się również w intencji pokoju na Ukrainie, w Polsce i na całym świecie. Po dotarciu do celu, w kościele imielnickim, została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. dr. Wojciecha Kućki, asystenta stowarzyszenia rodzin i dyrektora Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej.

Celebrans przypomniał zebranym, że w bieżącym roku minie 60 lat (28 kwietnia) od śmierci i 100 lat (4 października) od urodzin św. Joanny. „Te rocznice tym bardziej nas motywują do dziękczynienia za dar i przykład jej życia i za to, że w naszych czasach Bóg dał nam takiego świadka wiary i życia. […] My przychodząc, dziś do relikwii św. Joanny potwierdzamy, że jesteśmy po stronie Ewangelii Życia, o której mówił św. Jan Paweł II i chcemy tę Ewangelię Życia nieść i pokazywać innym” – mówił ks. Wojciech Kućko podczas kazania. 

Po zakończonej Eucharystii pątnicy modlili się nowenną do św. Joanny i uczcili jej relikwie. „Tak naprawdę to spacer ze św. Joanną. Idziemy się pomodlić za nasze rodziny. A jest o co i za kogo się modlić. W każdej rodzinie mogą być przecież kłopoty, chociażby dotyczące relacji międzyludzkich, trudne oczekiwanie na dziecko, kłopoty zdrowotne. Św. Joanna jest tą osobą, która tego wszystkiego doświadczała” – mówił założyciel pielgrzymki Andrzej Mejer.

Pielgrzymka została zainicjowana, przed siedemnastu laty, przez małżonków Leonardę i Andrzeja Mejerów – członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i ówczesnego proboszcza Stanisławówki ks. Jacka Wilczewskiego. Od tamtego czasu, zawsze na przełomie kwietnia i maja, grupa kilkudziesięciu osób wędruje do Świętej z plecakami pełnymi rodzinnych intencji.

Tegoroczna pielgrzymka została zorganizowana dzięki współpracy parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Płocku-Imielnicy, parafii pw. św. Stanisława Kostki, Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej. Oprawę liturgii eucharystycznej przygotowali członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

*

W każdą niedzielę, o godz. 18.30 w parafii imielnickiej jest odprawiana Msza św. rodzinna, dziękczynno-błagalna, sprawowana w intencjach spisanych i złożonych przed ołtarzem św. Joanny Beretty Molla. Po zakończeniu Eucharystii odprawiana jest nowenna dziękczynno-błagalna, w intencjach, w których była sprawowana Msza św. W ostatnia niedzielę miesiąca można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji.

 

dr Witold Wybult 

Fotorelacja z wydarzenia: Płock. Pielgrzymka w intencji rodzin (gosc.pl)