Klub Seniora „Szansa” wznowił działalność!

Klub Seniora „Szansa”

Po ponad półrocznej przerwie wracają zajęcia w Klubie Seniora „Szansa”. Klub powstał w 2019 r. i był wynikiem owocnej współpracy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej, Fundacji „Cokolwiek uczyniliście” oraz Fundacji Fundusz Grantowy dla Płocka. Po zakończonym wówczas kilkumiesięcznym projekcie w ramach IX edycji funduszu grantowego, zajęcia dla seniorów były finansowane ze środków własnych stowarzyszenia rodzin.

W 2021 r. stowarzyszenie uzyskało kolejny grant przeznaczony na funkcjonowanie klubu, co z wielkim entuzjazmem przyjęli płoccy seniorzy, który przez kolejne trzy i pół miesiąca, dwa razy w tygodniu będą spotykać się na różnorodnych zajęciach organizowanych przez wykwalifikowany personel zatrudniony w projekcie. Podczas spotkań będą m.in. zajęcia edukacyjne, plastyczne, manualne, rekreacyjno-sportowe czy kulturlane.

W dni przeznaczone na aktywność własną seniorów, przewidziane są również zajęcia usprawniające pamięć, gry i zabawy towarzyskie (karciane, planszowe, edukacyjne, kalambury, krzyżówki) mające na celu pobudzenie zdolności intelektualnych, a także pełniące również funkcję integracyjną. Obecnie w programie bierze udział 25 seniorów.

Projekt współfinansowany przez Fundację Fundusz Grantowy dla Płocka, która zorganizowała konkurs finansowany z darowizn Fundatorów: PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz grantu pozyskanego od Levi Strauss Foundation.

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii FB SRKDP:
Facebook