Zapraszamy do udziału!

rekolekcje 2018 wer. ost.

Kochani!

Postanowiliśmy zorganizować w terminie 31.08.18r – 02.09.18r weekendowe rekolekcje dla małżeństw. Niech ten ostatni weekend wakacji będzie czasem dla Was. Wspólny odpoczynek, oderwanie się od pracy, codziennych obowiązków i rutyny, to świetna okazja, by uświadomić sobie, jak wielkim darem Bożym jest dla człowieka małżeństwo i rodzina.

Żeby łaska sakramentu małżeństwa „działała” w codziennym życiu trzeba wiedzieć, że nie można go traktować magicznie, tzn. na zasadzie, że Pan Bóg teraz wszystko za nas zrobi i jakoś to będzie.
Potrzebne jest nawrócenie się do Boga sercem i ciągłe nawracanie się.
Naśladowanie dwóch postaw Jezusa – postawy służby i miłości do końca jest podstawą miłości małżeńskiej.
Jedność małżeńska jest dana i zadana, więc nie można zwolnić się od wysiłku jej tworzenia na co dzień i we wszystkich sferach życia małżeńskiego.

Rekolekcje  skierowane są do wszystkich par małżeńskich, pragnących odnowić lub pogłębić więź małżeńską, bez względu na wiek i  staż małżeński. Pomagają zrozumieć tajemnicę sakramentu i być może zakochać na nowo. Uczą czerpać z Pana, który jest jedynym źródłem miłości.

Rekolekcje odbędą się w formie konferencji oraz warsztatów. Poprowadzi je świetny znawca tematyki małżeńskiej i rodzinnej ks. dr Jarosław Kamiński.

Rozpoczynają się 31 sierpnia (piątek) o godz. 18.00 a kończą w niedzielę, o godz. 14.00.  Przewidujemy w sobotni wieczór małą niespodziankę – pogodny wieczór. Ale o tym dowiecie się na miejscu.

W trakcie rekolekcji jest możliwość uczestnictwa we Mszy Św., skorzystania z Sakramentu Pokuty i rozmowy z kapłanem.

Organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie i noclegi na miejscu – każde małżeństwo ma zapewniony własny pokój. Koszt udziału wynosi 320 PLN od pary.

W przypadku zgłoszenia małżeństwa wraz z dzieckiem, indywidualnie ustalimy potrzeby noclegowe i wyżywieniowe oraz odpłatność. Zapewniamy opiekę animatorki do dzieci.

Zgłoszenia do 30 lipca 2018r.

Po potwierdzeniu zgłoszenia prosimy o wpłatę w/w kwoty na konto bankowe Wydziału ds. Rodzin – Bank Pekao S.A. nr konta  42 1240 3174 1111 0010 7153 2357

Tytułem- Rekolekcje małżeńskie Popowo 2018

 Zapisy i wszelkie informacje można uzyskać dzwoniąc do Organizatora: 508 183 997
Zapisy prowadzone są też drogą elektroniczną: srkplock@o2.pl