Akcja Krwiodawstwa

22449928_718873291637426_3735224956731062454_n

W dniu 15 października br. na płockich Podolszczycach, w parafii św. Krzyża odbyła się Akcja Krwiodawstwa. Organizatorami było SRKDP, Wydział ds.Rodzin Kurii DP, Parafia Św.Krzyża oraz PCK. Chętni dawcy zgłaszali się w godz. 9.00-13.00. Niestety nie było ich zbyt wielu, zarejestrowało się 15 osób,  krew oddało 10. Zatem zebrano tylko, bądź, aż 5 l krwi. To pierwsza tego typu Akcja naszego Stowarzyszenia, lecz myślimy, że nie ostatnia. Bogatsi o tegoroczne doświadczenia spróbujemy w przyszłym roku.

W tym miejscu należą się wielkie słowa podziękowania dla zespołu z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa o.Płock, dla sympatycznych Pań pielęgniarek oraz Pani doktor. Ich uśmiech i życzliwe podejście do dawców zapewne niwelowały strach, który dało się u paru osób zauważyć, zwłaszcza tych, które oddały krew po raz pierwszy. Tuż po wyjściu z ambulansu zapewniały, że nie było się czego bać, ponoć strach był większy od bólu!

Również ogromne podziękowania kierujemy do JW 1560 w Sochaczewie. „5 wspaniałych” żołnierzy rozbiło tuż przy ambulansie namiotowisko, gdzie można było skosztować pysznej wojskowej grochówki, napić się herbaty, kawy, zjeść ciacho. Panowie będąc na służbie, usługiwali nie tylko krwiodawcom, ale wszystkim chętnym parafianom, którzy zawitali pod ich namioty. Ugościli wszystkich, w końcu przygotowali 120 l pysznej grochówki, było czym się dzielić!

Nasze słowa wdzięczności kierujemy także do ministra Macieja Małeckiego, który bezinteresownie pomógł nam zorganizować poczęstunek dla krwiodawców, zatroszczył się o każdy szczegół, aby nasz pomysł mógł zostać zrealizowany.

Dziękujemy również PCK w Płocku o pomoc w zarezerwowaniu ambulansu.

Obecym w tym dniu mediom: Gość Płocki, eplock oraz PTV: Płocka Telewizja dziękujemy za relację wydarzenia.