Pomaszerowali w intencji trzeźwości narodu…

WP_20170804_16_36_41_Pro

Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości narodu

4 sierpnia 2017r.,w ramach Narodowego Kongresu Trzeźwości, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Uzależnionym i Ich Rodzinom „Filadelfia” uczestniczyło w  I Płockiej Drodze Krzyżowej w intencji trzeźwości narodu oraz o beatyfikację Sługi Bożego Mateusza Talbota.

Inicjatorem jej był ks. Zbigniew Kaniecki – diecezjalny duszpasterz trzeźwości.

Wraz z ks. Biskupem Piotrem Liberą wędrowaliśmy od parafii św. Jadwigi Królowej do parafii św. Jana Chrzciciela za karawaką – krzyżem, który składa się z dwóch poprzecznych belek i symbolizuje walkę z alkoholizmem. Przepraszaliśmy za trudną przeszłość uzależnionych, dziękowaliśmy za próby wyjścia z nałogów, a także prosiliśmy o trzeźwe życie Polaków i szczęśliwą przyszłość naszej Ojczyzny.

Uwieńczeniem nabożeństwa była Eucharystia pod przewodnictwem Pasterza Diecezji, a przesłaniem na dalsze życie słowa J E Biskupa Piotra: „Apostołowie trzeźwości sami noszą w sobie wolność”.

 

Msza św. w intencji Ojczyzny i 89. rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem

„W czyim sercu miłość tleje,

I nie toczy go zgnilizna,

W tego duszy wciąż jaśnieje:

Bóg, rodzina i Ojczyzna!”(Władysław Bełza)

Bóg – Rodzina – Ojczyzna… Te trzy słowa, to także trzy wyznaczniki  duchowej, prorodzinnej i patriotycznej aktywności członków SRK DP.  Nic dziwnego, że właśnie  one  10 września 2017 r. zaprowadziły nas do kościoła św. Aleksego w Płocku- Trzepowie na Mszę św.  w intencji  Ojczyzny i o dar nieba dla Ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem w 89. rocznicę  narodowej tragedii.

Piękna Eucharystia, obecność Rodzin Smoleńskich, kazanie ks. Zbigniewa Kanieckiego przeplatane poezją W. Bełzy  i śpiew Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka  zapadną w sercu głęboko – jako doświadczenie upominającego i wzywającego do braterskiej miłości Jezusa,  spotkanie pokoleń  z  żywa lekcja historii.