Płockie Dni Kultury Chrześcijańskiej 2019

71771494_1152620721596012_8835484142964572160_n

„Wstańcie, chodźmy!”

10-22 października 2019 r.

 

Patronat Honorowy: Biskup Płocki Piotr Libera

 

10 października

9.00                       Bazylika Katedralna. Msza św. wotywna ku czci bł. Leona Wetmańskiego, biskupa i męczennika. Homilia: ks. dr Wojciech Kućko. Modlitwa przy pomniku Błogosławionego: ks. Łukasz Nowak.

Organizatorzy: Leonianum – Piękne życie, Wydział ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej, Parafia Katedralna w Płocku

Continue reading


Jubileusz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej

DSC_0534

Radosna pieśń dziękczynienia z okazji 30.rocznicy powstania Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji płockiej – pierwszej tego typu organizacji w Polsce po 1989 r. – wypełniła 28 września 2019 r. Ośrodek Leonianum Piękne Życie w Sikorzu k. Płocka.

W uroczystości, oprócz członków SRK i ich rodzin, wzięli udział m.in: biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski, biskup senior diecezji łomżyńskiej Stanisław Stefanek, przedstawiciele polskiego parlamentu: pan senator RP Marek Martynowski i pani poseł RP Anna Cicholska – członek Parlamentarnego Zespołu Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Prezydent Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich Kazimierz Kapera, delegaci władz samorządowych oraz reprezentacje płockich instytucji i organizacji pozarządowych. Continue reading


Książka o 30 – letniej historii SRKDP

Z wielką radością informujemy, że w roku jubileuszowym udało nam się wydać, przy udziale Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej, książkę o 30 – letniej historii Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej. Na 290 stronach każdy członek SRK odnajdzie ten fragment historii, który tworzony był przy jego udziale. Rys historyczny, biografie, wspomnienia członków zostały ciekawie opisane, dlatego czytanie jej sprawia dużą przyjemność. Indeks nazwisk sprawia, że wielu z nas, niejednokrotnie pojawia się we wspominaniach na stronach książki.

„Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej 1989 – 2019” – pozycja obowiązkowa w domowych biblioteczkach wszystkich członków SRK DP, polecamy!


XXXV Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

W dniach 21-22 września 2019r na Jasnej Górze spotkały się Małżeństwa i Rodziny na dorocznej Pielgrzymce. Nasze Stowarzyszenie reprezentowała liczna grupa. Dziękujemy kołom parafialnym w Płocku – Trzepowie wraz z Gostyninem, Ciechnowie i Sońsku za zorganizowanie ze swoich parafii pielgrzymek autokarowych. W roku jubileuszowym, dziękowaliśmy Pani Jasnogórskiej za 30 lat działalności SRK DP w apostołowaniu małżeństwom i rodzinom w diecezji płockiej.

 


Rodzicu – poznaj swoje prawa!

ECjlp5CW4AAcjOz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

w załączniku udostępniamy przygotowane materiały: Przewodnik „Prawa rodziców w szkole” Informator „Jak powstrzymać wulgarną edukację seksualną w szkole” Wzór „Rodzicielskiego oświadczenia wychowawczego” Mamy nadzieję, że znajdą w nich Państwo potrzebne informacje, które pozwolą na skuteczną ochronę prawa rodziców do wychowania swoich dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią oraz złożenia „Rodzicielskiego oświadczenia wychowawczego” u wychowawcy dziecka lub w sekretariacie szkoły na początku roku szkolnego. Instytut Ordo Iuris już od 2 lat prowadzi akcję „Chrońmy Dzieci!”, w wyniku której sprawdziliśmy blisko 700 szkół pod kątem działalności organizacji zewnętrznych, prowadzących dodatkowe zajęcia dla dzieci. Raport z kampanii, opublikowany także na stronach MEN, pokazywał, że gwarantowane ustawowo prawa rodziców były naruszane w pond 50% szkół. Jednak rodzice mają instrumenty, by domagać się swoich praw, ale muszą je znać i świadomie z nich korzystać.

Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris

prawa_rodzicow_w_szkole jak_powstrzymac_wulgarna_edukacje_seksualna_w_szkole oswiadczenie_w_sprawie_zajec_wzor
jak_powstrzymac_wulgarna_edukacje_seksualna_w_szkole
oswiadczenie_w_sprawie_zajec_wzor

Gościnnie w Ciechanowie…

69305581_2440798656014111_2447888242096209920_o

 

 

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej – koło w Ciechanowie, w Parafia św. Piotra Apostoła w Ciechanowie, działa także w wakacje i ciągle stoi na straży prawdy o małżeństwie i rodzinie. 22 sierpnia 2019 r., w święto Matki Bożej Królowej, podczas Mszy św. kazanie wygłosił ks. Wojciech Kućko, dyrektor Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej. W kazaniu zauważył, że chociaż katolicy są dziś mniejszością w Europie, to są wezwani ciągle do dbania o jakość swojej wiary, o stawanie się solą ziemi i światłem świata. Na spotkaniu formacyjnym obecny był także Witold Wybult, prezes SRKDP, który swoim słowem zachęcił do wytrwałej pracy członków stowarzyszenia, a także wskazał, w jakich działaniach mogą być pomocni parafii i diecezji. Życzenia z okazji 50. rocznicy sakramentu małżeństwa otrzymali Państwo Wanda i Kazimierz Smolińscy, od początku obecni w SRKDP. Dziękujemy Stowarzyszeniu z Panią Prezes Ela Lizak i Księdzu Proboszczowi Sławomirowi Filipskiemu za gościnność!


„Kolonie Miłosierdzia” w Płocku

65543934_439117500004260_3580069766242500608_nOd 29 czerwca do 7 lipca 2019 r. w Płocku przebywać będzie grupa około pięćdziesięciorga dzieci z polskich rodzin z terenów Wileńszczyzny. Dzieci przybyły na zaproszenie Fundacji „Cokolwiek uczyniliście”, która współpracuje z członkami Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej i Stowarzyszenia Historycznego im. „11. Grupy Operacyjnej NSZ”. Dla Rodaków przygotowano bogaty program pobytu w Polsce.

Continue reading