Szkolenia w ramach projektu „Czas na Rodzinę”

 

Szkolenie dla nowych doradców życia rodzinnego

Zapraszamy kandydatów na nowych doradców życia rodzinnego w diecezji płockiej do udziału w bezpłatnym szkoleniu. Szczegóły i zapisy: rodzina@diecezjaplocka.pl lub tel. 505 272 535. Zgłoszenia do dnia 5 września br.
Informujemy, że poniższe działania realizowane są w ramach projektu Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej, dofinansowanego w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnika Rządu do spraw Polityki Demograficznej – „Po pierwsze Rodzina!”

PROGRAM SZKOLENIA DLA NOWYCH DORADCÓW ŻYCIA RODZINNEGO Continue reading


Ostatnie pożegnanie śp. Franciszka Wiśniewskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 29 lipca towarzyszyliśmy w ostatniej ziemskiej drodze, naszego Przyjaciela i Członka SRKDP śp. Franciszka Wiśniewskiego. Delegacja Stowarzyszenia ze sztandarem SRKDP trzymała wartę przy trumnie, jako wyraz najwyższego uznania i wdzięcznej pamięci za wieloletnią pracę i czynną obecność Franciszka wraz z małżonką w naszej organizacji. Z darem modlitwy o pokój duszy naszego Przyjaciela i nadzieją Jego  zmartwychwstania do życia doczesnego zapewniamy o pamięci i gorliwej modlitwie różańcowej.

 Franciszku, nie mówimy żegnaj, lecz do zobaczenia!

Różaniec za śp. Franciszka Wiśniewskiego – rozważania.pdf

 

 

 

 


Z głębokim smutkiem zawiadamiamy…

Choć głęboko wierzymy, że po drugiej stronie życia jest Światło, które nie zna zmierzchu, to jednak odczuwamy smutek, gdy na drugi brzeg odchodzą członkowie SRK, którzy wraz z nami budowali fundamenty Stowarzyszenia, trwałą wspólnotę i dobrą atmosferę.

Dziś z bólem serca żegnamy śp. Franciszka Wiśniewskiego, który zmarł w dniu 26 lipca 2023 roku. Nabożeństwo pogrzebowe będzie sprawowane w Parafii św. Wojciecha w Płocku, w dniu 29 lipca, tj. w sobotę, o godzinie 12:00.

Wyrażając wdzięczność za każdy promień światła, który śp. Franciszek wnosił w myślenie i działanie Stowarzyszenia trwamy w modlitewnej łączności z bliskimi prosząc wraz z nimi o strumienie miłosierdzia i dar nieba dla Zmarłego.


Dywany Kwiatowe – Boże Ciało 2023

 

Gratulujemy uczestnikom i zwycięzcom III Diecezjalnego Konkursu na Dywan Kwiatowy z okazji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, organizowanego przez Wydział ds. Rodzin. Na słowa uznania zasługuje zaszczytne 2 miejsce dla parafii w Sońsku, gdzie ksiądz proboszcz Krzysztof Jaroszewski wraz z członkami Koła parafialnego SRKDP od wielu lat podejmują się pięknego działa układania dywanów z kwiatów. Dziękujemy Pani Prezes Stanisławie Falęckiej za ogromne zaangażowanie i systematyczne kontynuowanie wielu pięknych tradycji stowarzyszeniowych w parafii św. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku.


XXXIX PIELGRZYMKA MAŁŻENSTW I RODZIN NA JASNĄ GÓRĘ

Szanowni Państwo,

przekazujemy plakat z programem 39 Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.

W tym roku w dniach 23-24września, spotkajmy się u Matki, pokazując, że świętość obecna jest również w codzienności, poprzez zwyczajność, ciche i pokorne oddanie  rodzinie, pracy, społeczności lokalnej. Taka postawa przeniknięta miłością do wszystkich członków rodziny i bliźnich oraz pokornym błaganiem o Bożą pomoc i opiekę, niech będzie naszym chrześcijańskim świadectwem życia i swoistą solą i światłem dla innych.

Zachęcamy Koła Parafialne SRKDP do organizacji pielgrzymki autokarowej dla członków Koła oraz chętnych małżeństw i  osób samotnych w parafiach. 

 


Wystawa upamiętniająca wizytę św. Jana Pawła II w Płocku

 

Przypominamy, że w Muzeum Diecezjalnym w Płocku, dostępna jest dla zwiedzających wystawa

” Uczył nas wolności – Jan Paweł II w Płocku”

Powstała, jako odpowiedź na wyznaczone przez biskupa Mirosława Milewskiego naszemu Stowarzyszeniu  zadanie jej organizacji, na pamiątkę 30 rocznicy pobytu Ojca Świętego w Płocku, w 1991 r.

Zebrane eksponaty są pięknym wspomnieniem tego wydarzenia diecezjalnego, które u wielu osób zwiedzających, obecnych wówczas na placu celebry oraz na pielgrzymim szlaku, przywołują sentymentalne wspomnienia.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy i obejrzenia śladów jakie zostawił po sobie w Płocku, nasz święty rodak J. Paweł II.


Odsłonięcie i poświęcenie muralu upamiętniającego 49 Pułk Piechoty w Szkole Podstawowej w Szydłowie


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Szydłowie koło Mławy uczciła swojego patrona, 49 Pułk Piechoty, którego imię przyjęła w 1997 r. Na głównej ścianie budynku 19 czerwca 2023 r. został odsłonięty i poświęcony mural, zaprojektowany i wykonany przez dr. Rafała Roskowińskiego, przedstawiający bohaterskich żołnierzy, poległych na ziemi szydłowskiej w 1920 r.
Continue reading

Zaproszenie na odsłonięcie patriotycznego muralu w Szydłowie

Z inicjatywy Pana Ministra Macieja Małeckiego z Ministerstwa Aktywów Państwowych, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej i ks. Wojciecha Kućki na budynku Szkoły Podstawowej w Szydłowie został wymalowany mural patriotyczny upamiętniający jej patrona – 49 Pułk Piechoty. Powstał on dzięki pracy wielu firm i osób. Sponsorem jest Gaz System, darczyńcą PERN. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Katolickie Radio Diecezji Płockiej, Radio 7, „Gość Płocki”, „Tygodnik Ciechanowski”, portal „Nasza Mława”.

Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia muralu odbędzie się dnia 19 czerwca 2023 r. w Szydłowie. Zapraszamy do udziału!

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

Continue reading